Jste zde

„Jmenuji se Ondřej Kovář a setkání u venkovního grilu s rodinou nebo přáteli pro mě patří k výjimečným zážitkům. Proto přicházím s venkovním grilem Vulcanus,“ tak Ondřej popisuje, jak přišel na nápad vyrobit gril s unikátním designem.

Vulcanus vznikl propojením poctivé kovařiny a lásky k dobrému jídlu. Stane se pro vás venkovní kuchyní i symbolem příjemné společnosti, hřejivých zážitků a vzpomínek, které jen tak nevyblednou

Ondřej dal do jeho výroby vše. Své znalosti, zkušenosti, pocity, vize i vzpomínky. A teď společně doufáme, že bude dlouho dělat radost i vám a že s ním nikdy nebudete na venkovní posezení u něčeho dobrého sami. Pokud si to tedy nebudete přát.

Proč jméno Vulcanus?

Grily jsme pojmenovali podle římského boha ohně a patrona všech kovářů – Vulkána. Podle mytologie měl své kovárny v nitru činných sopek.

Múzou mu byla jeho žena Venuše, kterou Římané oslavovali jako bohyni krásy. Díky ní vnesl Vulcanus do svých výrobků krásu, vášeň i smyslnost.

Náš ohňový gril spojuje s bohem ohně hned několik symbolů:

  • Samotný oheň, který je zdrojem tepla a příjemné atmosféry.
  • Poctivá kovařina a také vysoká kvalita, funkčnost, dlouhá životnost i krása grilu.
  • Samotný Ondřej Kovář, který je nadaným uměleckým kovářem a zároveň výborným kuchařem.

Možnosti vaření

Na grilech Vulcanus připravíte jídlo celoročně. Vajíčka ke snídani, steak na oběd i kotlíkový guláš na večerní posezení s přáteli nebo rodinou.

Připravte si maso, zeleninu, sýry, klobásy i vejce. Díky odděleným teplotním zónám můžete nechat zároveň odpočívat steak i připravovat čerstvou zeleninu.

Ocelová plotna

Pro přípravu masa, ryb, zeleniny, těsta, sýrů i vajec. Lze ji použít i pro vaření v hrnci nebo na pánvi.

Středový rošt

Středový rošt má dvě polohy pro grilování na přímém ohni, nebo žhavém uhlí. Lze ho umístit do různých výšek pomocí nástavce, který je vybaven i kruhovým držákem pro litinový kotlík nebo wok. Stejně jako na plotnu i na něj můžete umístit různé hrnce a pánve.

Co je COR-TEN?

Tělo grilů Vulcanus  je vyrobeno ze speciální vysoce jakostní oceli COR-TEN s patinou rubínové barvy. COR-TEN původně sloužil především pro stavbu lodí, protože odolá vlhkému a slanému prostředí. Nebojte se tak gril nechat na dešti, mrazu nebo ve sněhu. Je přírodní, ekologický a vždy bude vypadat jako nový. 

  • Jedinečný vzhled s patinou.
  • Minimální nároky na údržbu.
  • Odolá všem vnějším vlivům.
  • 100% šetrný k přírodě.

Další výhody Vulcanusu

Akumulační materiál

Grilování si s Vulcanusem užijete po celý rok. Má skvělou tepelnou stabilitu a nižší spotřebu paliva, než je tomu u ostatních grilů. To zajišťuje 38 kg akumulačních keramických desek s přesným tvarováním uvnitř topeniště.

Certifikáty

Grilovací deska grilů Vulcanus je opatřena certifikací Evropské unie pro styk s potravinami. Příprava jídla je tak 100% bezpečná a nemusíte se bát, že by se do potravin uvolňovaly během grilování škodlivé látky.

Výroba v Evropě

COR-TEN dovážíme z Itálie, kde mají s tímto materiálem a jeho odolností bohaté zkušenosti. Keramické akumulační jádro na míru nám vyrábí německá společnost. Samotné grily vyrábíme z velké části ručně v České republice.

Newsletter

Nenechte si ujít zajímavé recepty nebo tipy a rady spojené s grilováním. Přihlaste se k odběru Vulcanus newsletteru. Za zkoušku nic nedáte a odhlásit se můžete kdykoliv.